Rajd Noworoczny 06-08.01.2017

 

Noworoczny

Zdjęcie Kamil P.

Mamy przyjemność zaprosić Was na pierwszy rajd organizowany przez PTTK UEK w 2017 roku. Poprowadzą go Daniel & Dawid – nasi niezawodni przewodnicy ;) Przywitajcie ten nowy rok razem z Nami w otoczeniu pięknego Beskidu Sądeckiego. Szykujcie plecaki, aby razem z PTTK-iem naładować baterie na kolejne 365 dni!

Jeśli jeszcze się Zastanawiacie to poniższy opis na pewno Was przekona :)

Zapraszamy na pierwszy rajd w 2017 roku! Przez trzy dni będziemy wędrować po Beskidzie Sądeckim i Małych Pieninach, zdobywając najwyższe szczyty obu pasm.

Dzień 1 (6 I 2017)

dzien1

https://mapa-turystyczna.pl/route/r8rb

Spotykamy się około 7:00 na dworcu MDA, skąd autobusem pojedziemy do Tylmanowej w Beskidzie Sądeckim. Wędrując szlakami zielonym i żółtym miniemy po drodze m.in. ołtarz papieski pod Błyszczem oraz wieżę widokową na Koziarzu. Po około 5-6 godzinach dotrzemy do miejsca noclegu – Bacówki pod Bereśnikiem, gdzie przewidziane jest wieczorne ognisko 

dzien1a

 

Dzień 2 (7 I 2017)

https://mapa-turystyczna.pl/route/y1u3

Drugiego dnia wstajemy wcześnie rano i idziemy żółtym szlakiem do Szczawnicy żeby zrobić zakupy na kolację. Ze Szczawnicy idziemy na Palenicę i Szafranówkę, dalej idziemy widokowym niebieskim szlakiem granicznym aż do Obidzy, po drodze wchodzimy na Wysoką (1050 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Pienin.

dzien2

Tradycyjnie na finale rajdu noworocznego przygotowujemy ciepłą kolację, która będzie inauguracją i podkładem do dalszej biesiady. Nocujemy w klimatycznej chatce „Wątorówka”.

dzien2a

Dzień 3 (8 I 2017)

https://mapa-turystyczna.pl/route/t8c

Trzeciego dnia przeprowadzimy atak szczytowy na najwyższy szczyt Beskidu Sądeckiego – Radziejową (1262 m n.p.m.) na której znajduje się wieża widokowa.

dzien3

Następnie idąc szlakiem czerwonym miniemy Chatkę pod Niemcową oraz Schronisko Kordowiec.

dzien3a

Nasza wędrówka zakończy się w Rytrze, gdzie tradycyjnie pójdziemy na pizzę. Powrót do Krakowa przewidujemy ok. godziny 21:30.

Cennik:

-Normalny 81 zł
-Normalny + karta PTTK 74 zł
-Student 48 zł
-Student + karta PTTK 41 zł

Do zobaczenia na górskim szlaku!!

Comment is closed.