Kuba i Maciek

… stary niedźwiedź mocno śpi,
stary niedźwiedź mocno śpi,
my się go boimy,
na palcach chodzimy,
jak się zbudzi to nas…
upije

Już czas!
Czas z przytupem obudzić niedźwiedzia, ostatecznie przegnać zimę z górskich szlaków oraz wyrwać nas samych ze snu zimowego. Jak to zrobić?
Wyrypać się elegancko!

 

Dzień 1 [9:45 h - 28.5 km]
Pierwszy dzień będzie istną rozkoszą dla tych spośród Was, którzy lubią długie trasy.

Rajd rozpoczniemy naturalnie przejazdem naszym ulubionym UEKobusem z Krakowa do Węgierskiej Górki, gdzie zaczniemy nasz wiosenny taniec.

budzenie

Zaopatrzeni w najróżniejsze wysokokaloryczne i niekoniecznie zdrowe towary akcyzowe zmierzymy się z bardzo ostrym podejściem czerwonym szlakiem na Halę Radziechowską. Szybko nabrawszy wysokości nagrodzeni zostaniemy wspaniałymi widokami z oskalpowanej grani magurskiej. Pomachamy z rozrzewnieniem mijanej przez nas od północy Baraniej Górze i popędzimy w stronę Malinowskiej Skały za zielonym szlakiem. Żonglując zejściami i podejściami będziemy nabijać kilometry aż do Przełęczy Karkoszczonki, skąd ostatnie podejście powiedzie nas do upragnionego celu, tj. Schroniska Górskiego PTTK „ Klimczok”, gdzie czekać na nas będą pozostałe grupy w piżamach! :D

https://mapa-turystyczna.pl/route/y53d

Dzień 2 [2:58 h - 10.8 km]

budzenie2

Drugi dzień przewidziany jest jako regeneracja po wrażeniach dnia poprzedniego, toteż trasa nie będzie już wymagająca.
Kiedy wszyscy się już wyśpimy, poweźmiemy postanowienia abstynencji i inne tego typu poranne bzdety niespiesznie ruszymy w stronę Bielska-Białej. W zależności od ochoty pójdziemy zjeść coś ciepłego lub napić się czegoś zimnego zanim autobus zabierze nas w podróż powrotną do Miasta Królów.

https://mapa-turystyczna.pl/route/y53f
Jeśli chcesz z przytupem przywitać nowy sezon – nie zawiedziesz się ;)
Zapraszamy!

W razie pytań/wątpliwości/wolnych wniosków/skarg/zażaleń zapraszamy do kontaktu:

Maciek: m.kwarciany13@gmail.com
Kuba: yashima.fx300@gmail.com