Trasa nr 5 – Krzychu & Dawid

Krzchu i Lisu dziękują za zainteresowanie nasza trasą i mamy nadzieję że opis zainteresuje Cię na tyle że wybierzesz właśnie tą trasę.
To już 53 rajd majowy UEK. W tym roku wędrujemy po pięknym paśmie jakim są Bieszczady. Bieszczady to dwa pasma górskie w łańcuchu Karpat. Najwyższym szczytem w Bieszczadach jest Tarnica, która mamy zamiar zdobyć.
Trasa będzie przebiegała przez najpiękniejsze i najciekawsze tereny w Bieszczadach. Będą oryginalne noclegi w słynnych już bieszczadzkich stodołach (z prysznicami). Codziennie w planach jest ognisko oraz integracje z innymi grupami, które dołączają do nas na noclegi lub na trasie.
Pozytywnego humoru przewodnikom nie brakuje. Więc jeśli lubisz się śmiać, śpiewać, a przy okazji zmęczyć na górskim szlaku to nasza trasa jest dla Ciebie. Nie będzie łatwo ale dopilnujemy aby wszyscy dotarli cali, zdrowi z uśmiechami na twarzach.
Jeśli zaciekawił Cię ten krótki wstęp to przeczytaj szczegółowy opis trasy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DZIEŃ 1 (29.04.2017)

↗ 1460 m, ↘ 1427 m, ↔ 26,4 km, ⌚ 8:55

Mapa trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=392n,382n,399n

Pierwszego dnia wyjeżdżamy z Krakowa o godzinie 2 w nocy. Około godziny 8 rano zaczniemy wędrówkę z Wetliny skąd wyruszymy żółtym szlakiem na południe w kierunku Jawornika i Riabej Skały. Dalej idziemy na wschód wzdłuż granicy ze Słowacją przez Czerteż do Krzemieńca (Kremenanos), dochodzimy do granicy z Ukraina i kierujemy się w stronę Wielkiej Rawki. Pod koniec naszej wędrówki schodzimy do Ustrzyk Górnych, gdzie czeka na nas ognisko, nocleg w ekskluzywnej stodole oraz sklep w którym uzupełnimy prowiant. Tego wieczora będziemy się integrować z grupą Wojtka i Dominika (Dziadka).
Pod 1 dniem

DZIEŃ 2 (30.04.2017)

↗ 936 m, ↘ 936 m, ↔ 27,9 km, ⌚ 8:35

Mapa trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=399n,406n,370n,338n,399n

Kolejnego dnia czeka nas długa wędrówka (możliwe że kawałek podjedziemy busem), dlatego niepotrzebne rzeczy zostawiamy w stodole i idziemy na lekko. Dochodzimy rano do Wołosatego i kierujemy się Głównym Szlakiem Beskidzkim w stronę Przełęczy Bukowskiej, Halicza, Przełęczy Goprowskiej i wchodzimy na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczad. Pod koniec dnia wracamy do Ustrzyk Górnych, uzupełniamy zapasy na wieczór i zaczynamy integrację z grupą Tomka Sikorskiego.

pod 2 dniem
DZIEŃ 3 (01.05.2017)

↗ 1312 m, ↘ 1385 m, ↔ 23,7 km, ⌚ 8:06

Mapa trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=399n,387n,388n

pod 3 dniem

Po drugim noclegu w stodole czeka nas 23 km wędrówka czerwonym szlakiem, który przebiega prze połoninę Cyryńską, a następnie Wetlinską. Po między połoninami schodzimy do miejscowości Brzegi Górne, gdzie będzie można zrobić zakupy na wieczór i resztę trasy. Po zakupach ruszamy dalej. Na drodze spotykamy piękne i urokliwe schronisko PTTK Chatka Puchatka, gdzie w planach jest przerwa na obiad i piwerko.pod 3 dniem drugie zdjęcie

Idąc dalej czerwonym szlakiem dochodzimy do przełęczy M. Orłowicza, gdzie zmieniamy kolor szlaku i przechodzimy na czarny wg legend najtrudniejszy . Na końcu czarnego szlaku czeka nas niespodzianka schronisko PTTK Jaworzec , gdzie w ramach nagrody będziemy spali w łóżkach, a wieczorem oczywiście ognisko i piwerka.

pod 3 dniem trzecie zdjęcie

DZIEŃ 4 (02.05.2017)

↗ 757 m, ↘ 878 m, ↔ 18 km, ⌚ 5:50

Mapa trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route?q=388n,322n

Dzień czwarty jest naszym najprostszym dniem ale widoków i atrakcji nam jak zwykle nie zabraknie. Wstajemy „wcześnie” rano na śniadanie, które mamy zapewnione w schronisku. Cofamy się kawałek czarnym szlakiem i poszukujemy zielonego szlaku, który nas poprowadzi już bezpośrednio do bazy finałowej gdzie musimy się znaleźć w okolicach godziny 15. Finał odbędzie się w Ośrodku Wczasowym „Solinka” Anna Kozubek, Bukowiec 80. Na finale każdy z uczestników ma zapewniony obiad, miejsce noclegowe, rywalizację z innymi grupami oraz wieczorną imprezę, którą ciężko będzie zapomnieć.

pod 4 dniem

DZIEŃ 5 (03.05.2017)
Budzimy się i wracamy do szarej Krakowskiej rzeczywistości. Ale to nie koniec !!
Po powrocie w planach jest jak zawsze ognisko po rajdowe i impreza po rajdowa, na których nie może was zabraknąć !!

NA KONIEC

Masz pytania ?? Pytaj !! Kto pyta nie błądzi J

Krzysztof Cholewa „KRZYCHU”: cholewa.krzysztof@o2.pl

Dawid Lis „LISU”: lis.dawid@gmail.com