Trasa nr 9 – Michał Tawral & Marta Płoskonka

Dosyć niecodzienny duet przewodników (kto zna – ten wie, kto nie – ten się dowie) pragnie zaprosić na wspólną wędrówkę po Bieszczadach!:)

Dzień 1 – 29.04.2017 (sobota)

Mapa:https://mapa-turystyczna.pl/route?q=343n,315n

w1

Nasz wspinały rajd majowy rozpoczynamy od dosyć długiej trasy poprzedzonej nocną podróżą z Krakowa do Komańczy. Pełni zapału wyruszymy stamtąd w wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim (szlak czerwony). Mimo sporej odległości trasa nie powinna być na szczęście straszliwie wymagająca ze względu na niewielkie przewyższenia. Po drodze będziemy mogli podziwiać Jeziorka Duszatyńskie, a także Przełęcz Żebrak oraz Przełęcz pod Jawornem i Wołosań.

Na końcu wędrówki czeka na nas nocleg w Bacówce pod Honem (w Cisnej) gdzie zregenerujemy siły (wspomagając się odpowiednimi napojami) przed kolejnym dniem rajdu.

z1

 z2

 

Dzień 2 – 30.04.2017 (niedziela)

Mapa:https://mapa-turystyczna.pl/route?q=315n,383n,391n

w21

Po wieczornej integracji będziemy mogli na szczęście w miarę się wyspać, aby później wyruszyć łagodnym żółtym szlakiem z Cisnej do Przełęczy nad Roztokami, skąd czeka nas delikatna wspinaczka na Okrąglika (1101 m n.p.m.), a później idąc przez pewien czas szczytami zejdziemy do Semreka. Stamtąd już tylko spacer drogą do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Kalnica, w którym będziemy nocować.

Dzień 3 –  01.05.2017 (poniedziałek)

Mapa:https://mapa-turystyczna.pl/route?q=391n,399n

wsmerk

Dzień 3 rajdu zapowiada się najbardziej malowniczo, ale i również wymagająco – przebędziemy dosyć znaczną odległość (ponad 24km) i czeka nas trochę wspinaczki. Wysiłek ten jednak powinny nam wynagrodzić piękne bieszczadzkie połoniny. Wyruszając rano ze Smereka, na początek wdrapiemy się na… Smerek, aby później podążając w dalszym ciągu Głównym Szlakiem Beskidzkim móc podziwiać słynną Połoninę Wetlińską i równie słynną Chatkę Puchatka. Po inspekcji chatki przez jakiś czas pełni zadowolenia będziemy schodzić w dół, aż do Brzegów Górnych, by następnie z jeszcze większym zadowoleniem móc wspiąć się na przepiękną Połoninę Caryńską. Od tego momentu zostaje nam już tylko przyjemna wędrówka szczytami i zejście do Ustrzyków Górnych. To jednak nie koniec atrakcji – w Ustrzykach nocleg zapewni nam bowiem całkiem ucywilizowana stodoła. (nie)stety atrakcje te będziemy dzielić z inną grupą rajdowiczów. Zapowiada się więc bardzo przyjemny wieczór stwarzający  możliwość nawiązania nowych znajomości.

 

z3

z4

z5

Dzień 4 – 02.05.2017 (wtorek)

Mapa:https://mapa-turystyczna.pl/route?q=399n,406n,395n,402n

w3

Ostatniego dnia wędrowania musimy nastawić się na dosyć wczesną pobudkę, tak aby móc o odpowiedniej porze dotrzeć do Widełek -stamtąd autokar zawiezie nas prosto do bazy finałowej, gdzie zostaje już tylko relaks, integracja z pozostałymi grupami i wspaniała zabawa do godzin porannych. Zanim jednak to nastąpi, wyruszymy niebieskim szlakiem do Wołosatego i wejdziemy na najwyższy szczyt Bieszczadów – Tarnicę (1346 m n.p.m.). Po tym osiągnięciu idąc szczytami, zejdziemy przez Przełęcz Goprowską do Widełek i upragnionego autokaru.

z6

Dzień 5 – 03.05.2017 (środa)

Po pełnej wrażeń nocy finałowej rajdu nadejdzie niestety czas powrotu. Po wspólnym śniadaniu pozostanie nam odpoczywanie i oczekiwanie na powrót do Krakowa.

 

Serdecznie zapraszamy na wspólną majówkę! ;)

Kontakt:

Marta: m.ploskonkam@gmail.com

Michał: mictaw1992@gmail.com