Trasa nr 6 – Marcin Pycia & Ania Gradek

Screenshot_1

Dzień 1.  (29.04 – sobota)
https://mapa-turystyczna.pl/route/z7q3

Czas przejścia: 5:50 h           Dystans: 18,5 km                  Suma przewyższeń: 746 m


Naszą górską przygodę rozpoczniemy w Ustrzykach Górnych. Zostawiamy ciężkie plecaki w schronisku Kremenaros, gdzie będziemy mieć dwa kolejne noclegi, i „na lekko” wyruszamy niebieskim szlakiem do Wołosatego. Naszym głównym celem tego dnia będzie zdobycie najwyższego szczytu polskich Bieszczadów – Tarnicy (1346 m n.p.m.). Należy ona do Korony Gór Polski. Po dojściu niebieskimszlakiem do Przełęczy Krygowskiego zmienimy szlak na żółty, który doprowadzi nas na szczyt. Gdy już nasze oczy nacieszą się widokami zejdziemy ponownie do przełęczy i udamy się czerwonym szlakiem w drogę powrotną do Ustrzyk Górnych.

2. Tarnica

Dzień 2.  (30.04 – niedziela)

https://mapa-turystyczna.pl/route/o17

Czas przejścia: 7:32 h           Dystans: 21,4 km                  Suma przewyższeń: 1358 m

 

Tego dnia będziemy mieli do przejścia nieco dłuższą trasę. Wędrówkę rozpoczniemy czerwonym szlakiem, wdrapując się na Połoninę Caryńską, skąd rozlega się malowniczy widok na całe Bieszczady. Jeśli pogoda dopisze zobaczymy także Tatry. Przez dłuższą chwilę będziemy spacerować przez połoninę, a następnie zmienimy szlak na zielony w kierunku Małej Rawki. Po drodze wstąpimy do Bacówki PTTK pod Małą Rawką, by nieco się posilić. Po zdobyciu Małej Rawki (1272 m n.p.m) żółtymszlakiem udamy się na Wielką Rawkę (1307 m n.p.m).

4.wielka-rawka

Ostatnim celem tego dnia będzie dotarcie niebieskim szlakiem na szczyt Krzemieniec (1221 m), który jest miejscem niezwykłym. W jego obrębie zbiegają się granice trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. Jeśli zatem chcecie być w trzech miejscach jednocześnie, to tam jest to możliwe. Później wrócimy niebieskim szlakiem do Ustrzyk Górnych, gdzie będziemy mieć kolejny nocleg.


5. Krzemieniec

Dzień 3. (1.05 – poniedziałek)

https://mapa-turystyczna.pl/route/rwt

Czas przejścia: ok 4 h            Dystans: 12,5 km                  Suma przewyższeń: 406 m

Po cięższym poprzednim dniu ten dzień zaczniemy od spakowania swoich plecaków. Wsiądziemy w pojazd kołowy i po dojechaniu w okolice mieściny Dwerniczek ruszymy w stronę niebieskiego szlaku do Chaty Socjologa. Tam zmienimy szlak na zielony by dojść do Lutowisk na nasz kolejny nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym.

Dzień 4. (2.05 – wtorek)

Czas przejścia: ok. 2 godzin             Dystans: ok 7 km

6. Jezioro Solińskie

Rankiem czwartego dnia Uekobus zawiezie nas do Ośrodka Wczasowego „Solinka”, gdzie zostawimy swoje rzeczy. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca wybierzemy się na krótki spacer nad Jezioro Solińskie i będziemy tam zbierać siły na późniejszą rywalizację z innymi grupami. Około godziny 14 wrócimy do bazy finałowej, by przygotować się na spotkanie z wszystkimi grupami. Zjemy obiadokolację, a później odbędą się gry i zawody sportowe oraz prezentacje grup, a wieczorem ognisko i dyskoteka.

Dzień 5 (3.05 – środa)

Tego dnia nie wybieramy się już na wędrówkę, więc będzie czas by się wyspać po zabawie finałowej. Po kilku dniach pełnych wrażeń czas na powrót do domu. Planowany przyjazd do Krakowa w godzinach wieczornych.

Jeśli podoba Wam się trasa to zapraszamy do wspólnego wędrowania po najbardziej urokliwych zakątkach polskich Bieszczadów

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy:

Ania: anna.gradek88@gmail.com
Marcin: mari1987man@gmail.com

Do zobaczenia na szlaku!

7. Ania&Marcin

Ania & Marcin