Jak z nami wyruszyć?

jak_z_nami_wyruszyc2

Hej,
skoro tu jesteś, znaczy że spełniłeś/aś najważniejsze kryterium: po prostu chcesz! Bo od chcenia do samego wyjazdu to już prosta droga.

Ale od początku, co to jest PTTK i czym to się je?

Oficjalne – Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego nr 7 przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, część Oddziału Akademickiego w Krakowie, to jeden ze składników PTTK, czyli ogólnopolskiej organizacji zrzeszającej turystów.

Brzmi groźnie?

Dla przyjaciół – grupa pozytywnie zakręconych ludzi, których łączy zamiłowanie do górskich wędrówek. Ale nie tylko, bo lubimy też wiosną pójść na rower, a zimą na łyżwy, do kina, czy na slajdowisko. Grunt to RAZEM i Z UŚMIECHEM 🙂

Czym właściwie są rajdy?

Są to (często cykliczne) organizowane przez nasze koło wyjazdy w góry. W czasie owych wędrujemy wraz z naszymi plecakami, aż nie dotrzemy do bazy noclegowej, gdzie spotkamy się z pozostałymi grupami. Tam wieczorkiem czekają nas zabawy integracyjne oraz śpiewy przy gitarze.

Co potrzebuję mieć na taki wyjazd?

Plecak, wygodne buty (trampki nie przejdą, minimum new balance’y :P), coś przeciwdeszczowego, wodę, trochę prowiantu, śpiwór, klapki i mnóstwo dobrego humoru to zestaw podstawowy, do tego polecamy zabrać ze sobą parę znajomych. Przed każdym rajdem, przewodnicy piszą maila do uczestników ze szczegółami samego wyjazdu oraz listą potrzebnych rzeczy.

Nie mam wszystkiego z powyższych, co robić?

Zarówno na brak znajomych podzielających twoją (nową?) pasję, jak i braki w sprzęcie da się załatwić przychodząc na spotkanie czwartkowe, lub korzystając z naszej wypożyczalni. Patrz niżej.

Czym są spotkania czwartkowe?

Są to cotygodniowe schadzki ludzi kompletnie zakochanych w górskich wędrówkach. Odbywają się w każdy czwartek o 18.00 w pokoju nr -109 w pawilonie A. Poznasz ludzi, poczujesz wspaniałą atmosferę i zapiszesz się na najbliższy wyjazd!

Jak wziąć udział w rajdzie?

Polecam dołączyć do wydarzenia na facebooku PTTK UEK, tworzonego przed każdym większym wyjazdem. Tam znajdziesz szczegóły oraz godzinę, w której zapisy na rajd ruszą. Wszystko co musisz zrobić to zapisać się, sprawdzić skrzynkę mailową i voilà! Tylko z tego miejsca bardzo prosimy o regulaminowe dokonywanie opłat za rajd. Szczegóły w mailu otrzymywanym przy zapisie :D.

Czy muszę być studentem UEK?

Nie, nie musisz. A nawet nie musisz być studentem w ogóle. Wśród nas znajdziesz studentów różnych, nie tylko krakowskich uczelni, ale też ludzi już pracujących

Zamiast zapisać się na trasę, dostałem informację o liście rezerwowej, czy to znaczy że już nie pojadę?

Lista rezerwowa oznacza, że na wybranej trasie skończyły się miejsca. Gdy tylko się jakieś zwolnią będziemy się kontaktować, czy nadal jesteś zainteresowany wyjazdem. Nie ma co tracić nadziei!

Zapomniałem zapłacić, czy zostałem/am skreślony z listy?

Nie, zawsze staramy się skontaktować z takimi zapominalskimi zanim kogoś wykreślimy.

Co jest w cenie takiego wyjazdu?

Zawsze w cenę wliczone są dojazd w obie strony oraz nocleg. W przypadku niektórych rajdów znajdzie się też koszulka lub posiłek. Szczegółów należy szukać w wydarzeniu.

Czym jest owa karta PTTK i dlaczego z nią ceny rajdu są niższe?

Jest to legitymacja członkowska, którą wyrobić można u nas w siedzibie. Poza zniżkami na nasze wyjazdy, upoważnia do 20% na noclegi w schroniskach, chatach i bazach namiotowych PTTK (więcej:tutaj) . Zapewnia ubezpieczenie NNW (szczegóły: tutaj), przy czym zapewnia również zniżki na sprzęt w wybranych sklepach.

Jak PTTKowicze umawiają się na wyjazdy?

Wyjazdy cykliczne takie jak np. Rajd Majowy czy KROKUS, które mają już swoją wieloletnią tradycję, odbywają się zawsze w zbliżonym terminie i są reklamowane z dużym wyprzedzeniem. Małe wyjazdy są organizowane spontanicznie, często „dogadywane” na spotkaniach czwartkowych.

Głównym punktem informacyjnym jest nasza strona www, a także profil na Facebooku.

Możliwość komentowania została wyłączona.