Trasa nr 3 – Robert Olechnowicz & Miłosz Zalewski

“A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?”

Z racji numeru trasy przewodnicy uznali że potrzebują trzech określeń. Rezultat to

“Trasa ekspresowa, trasa ekonomiczna, trasa w granicach człowieczeństwa”. Jeśli chcecie się przekonać co mieli na myśli, wybierzcie “trójkę” w formularzu, a na pewno się nie rozczarujecie.

Dzień 1 – 29.04 Sobota

Czas: 7:10 godz. Długość: 20,4 km Przewyższenia: 1328 m

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=406n,395n,321n,389n

 zdj1

Właściwą wędrówkę rozpoczynamy od Wołosatego, skąd podążając niebieskim, a później żółtym szlakiem dotrzemy na Tarnicę, najwyższy szczyt po polskiej stronie Bieszczadów. Po nacieszeniu oczu widokami będziemy kontynuować naszą przygodę z niebieskim szlakiem, który doprowadzi nas na Bukowe Berdo. Stamtąd czeka nas droga do Przysłupu Caryńskiego przez małą osadę leśną Widełki. Stamtąd udamy się już do Schroniska Studenckiego Koliba, gdzie będziemy mogli się zrelaksować i zregenerować, by kolejnego dnia ruszyć dalej.

Dzień 2  – 30.04 Niedziela

Czas: 6:45 godz. Długość: 20,2 km Przewyższenia 1092 m

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=389n,403n,401n

 zdj2

Nowy dzień, nowe wyzwania. Kiedy już wygramolimy się ze śpiworów, ruszymy w kierunku Połoniny Caryńskiej. Zielony szlak poprowadzi nas do Bacówki PTTK pod Małą Rawką.

Ale korzystając z faktu, że zapał grupy będzie znacznie większy niż Mała Rawka, wdrapiemy się też na Wielką korzystając z żółtego szlaku. Kiedy już uda nam się osiągnąć cel zejdziemy do Wetliny, gdzie czeka nas luksusowy nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Wetlinie.

Dzień 3  – 1.05 Poniedziałek

Czas: 6:30 godz. Długość: 19,6 km Przewyższenia 1013 m

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=400n,4047n,388n

 zdj3

Skoro wytrzymaliście z nami tak długo, to na pewno ucieszycie się, że kolejny dzień również będzie obfitował w różnorakie atrakcje 😉 Tym razem dzień rozpoczniemy od zdobycia Jawornika. Następnie przez Przełęcz Orłowicza zdobędziemy Smerek, skąd pójdziemy już bezpośrednio do schroniska PTTK Jaworzec.

Dzień 4  – 2.05 Wtorek

Czas: 4:45 godz. Długość: 14,6 km Przewyższenia 620 m

https://mapa-turystyczna.pl/route?q=388n,397n

 zdj4

Ostatni dzień wspólnego wędrowania spędzimy na szlakach czarnym i zielonym. I tak przez Krysową, Żołobinę i Przełęcz Krysową dotrzemy do naszej bazy finałowej, gdzie oddamy się konsumpcji fantastycznego obiadu, nabierzemy sił i przygotujemy się na zabawę do białego rana.

Dzień 5 -3.05 Środa

Dzień najtrudniejszy. Po pierwsze trzeba się będzie podnieść. A później po wspólnym przebyciu drogi powrotnej nadejdzie czas pożegnań. Ale nie martwcie się, na pewno spotkamy się na kolejnych rajdach 😉

W razie pytań zostawiamy nasze e-maile

Miłosz luisremos9@gmail.com

Robert olechnowiczr1@gmail.com