Cześć wszystkim,
Zajrzałeś, więc rozważasz wybór trasy Byka i Krzycha. Wybierając naszą trasę nie zabraknie wrażeń, a każdą chwilę spędzoną w naszym towarzystwie będziecie wspominać bardzo długo. Niech Cię nie przerazi długość trasy, bo długość przeraża ale mała ilość przewyższeń i nasze towarzystwo zachęca. Na pewno nie zabraknie wirującego Wiktora, dobrego dowcipu i historii , które wydarzyły się na poprzednich rajdach. Standardowo do 10% grupy może zniknąć, a „jeszcze 200m” usłyszycie nie raz
Coś o górach, w które jedziemy:
Góry Świętokrzyskie– pasmo górskie w południowo-wschodniej Polsce, w centralnej części Wyżyny Kieleckiej. Najwyższy szczyt to Łysica (612 m n.p.m.) w paśmie Łysogór. Nazwa gór pochodzi od relikwii Krzyża Świętego przechowywanych w klasztorze na Łysej Górze[1].
Góry Świętokrzyskie, obok Sudetów, są jednym z najstarszych pasm górskich w Polsce i w Europie[2]. Kilkukrotnie ulegały wypiętrzaniu, niszczeniu i zalewaniu przez morza[3]. Zostały wypiętrzone 500 mln lat temu w kambrze, później w czasie kaledońskich ruchów górotwórczych na granicy syluru i dewonu. Następnie zostały odmłodzone w czasie orogenezy hercyńskiej (dolny karbon) i ponownie podczas orogenezy alpejskiej.
DZIEŃ 1
https://mapa-turystyczna.pl/route/zj0z
28.8 km
Łagów – Święta Katarzyna 788 m 699 m
Naszą wycieczkę rozpoczniemy na kampusie UEK o godzinie 5:50, gdzie pakujemy się do autobusu i udajemy się do miejscowości Łagów. Następnie zielonym szlakiem będziemy się kierować w kierunku Kobyly Górnej (czas na zwiedzanie i zakupy). W miarę potrzeby będziemy robić przerwy na nawadnianie organizmu bo w górach jest to najważniejsze!! Następnie czerwonym szlakiem ruszymy do Świętej Katarzyny, gdzie jest baza finałowa „TANIE SPANIE”. Po drodze będziemy mijać Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi oraz najwyższy szczyt, którym jest Łysica 612 m n. p. m.
Wieczorem jest przewidziana wspólna integracja przy gitarze i świetnym towarzystwie, a na barze będzie można zakupić obiad we własnym zakresie.
DZIEŃ 2
20.1 km
Bodzentyn – Wąchock 292 m 351 m
Po wieczornej integracji wszyscy w pełni sił wstajemy na śniadanie i autobus, który zawiezie nas do uroczej miejscowości Bodzentyn.
Po zwiedzeniu miejscowości i zrobieniu zakupów niebieskim szlakiem udamy się do miejscowości Wąchock.
„- Dlaczego Sołtys Wąchocka już nie jeździ czołgiem? – Bo mu gąsienice pozdychały. ”
„- Dlaczego kobiety w Wąchocku szyją chłopom majtki z folii? – Bo pod folią lepiej rośnie!”
Tyle jeśli chodzi o miejscowość
Niebieski szlak prowadzi przez Sierakowski Park Narodowy. Piękne miejsce, gdzie będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem (tylko wtedy kiedy Krzychu nie będzie opowiadał swoich sucharów) Czasu będziemy mieli dużo więc postoje na nawadnianie organizmu mile widziane
Sierakowski Park Krajobrazowy – park krajobrazowy utworzony 12 sierpnia 1991 w zachodniej części ówczesnego województwa poznańskiego. Po reformie administracyjnej w Polsce, dnia 1 stycznia 1991 r. obszar znajduje się na terenie obecnego województwa wielkopolskiego.
KONTAKT:
KRZYSZTOF (Krzychu): 796-560-346 orsini0@o2.pl
PIOTREK (Byq): 698-189-528