Hej smyki kolorowe!
Z okazji dnia dziecka, który oczywiście moglibyście spożytkować na układaniu klocków Lego, grę w Pacmana/Mario/Snake’a czy puszczaniu kaczek i granu w chłopka, chcielibyśmy Was wyciągnąć z tej szarej rzeczywistości i poprowadzić ku przygodom rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy. W takie święto, przewodnicy postanowili poprowadzić trasę krótką, by zapobiec przemęczaniu się wszystkich krótkich nóżek, które zdecydują się z nami wyruszyć. Już najwyższa pora by przeczesać smerfowy las w poszukiwaniu soku z gumijagód i jego ukrytych złoży w magicznej chatce Baby-Jagi na zboczu szklanej góry (patrz Beskid Żywiecki). Zaciekawieni? Zatem zaczynamy!
Dzień 1. (16,5 km; 5:50h)
https://mapa-turystyczna.pl/route/s2qh
Początek naszej wycieczki rozpoczynamy na Dworcu MDA w godzinach porannych, by stamtąd wyruszyć w stronę miejscowości Jordanów. Po około 1,5h jazdy w tejże mieścinie wędrówkę rozpoczniemy w Beskidzie Wyspowym na szlaku czerwonym (część szlaku GSB), który w tym dniu będzie towarzyszył nam aż do mety końcowej tj. Chatki Baby-Jagi (patrz. Schronisko na Hali Krupowej). Po przebyciu pierwszych wysokości dotrzemy do schroniska na Bystrej, skąd po krótkiej przerwie ruszymy dalej ku Cuplowi. Stamtąd przejdziemy sobie przez Przełęcz Malinowe na kolejne wzniesienia docierając do najwyższego punktu dzisiejszego dnia: Okrąglicy (1239 m n.p.m.) skąd przetuptamy do miejsca noclegowego na Hali Krupowej. Tam wraz ze skrzatami z drugiej trasy będziemy hucznie obchodzić nasze święto przy wesołych dźwiękach muzyki, popijając sok z gumijagód, skrzętnie przechowywanym w spiżarce Gargamela.
Dzień 2. (10,8 km; 3:20h)
https://mapa-turystyczna.pl/route/ku7j
Wyspane i żądne dalszych przygód po radosnym świętowaniu, dzieci wesoło wybiegły ze szkoły schroniska i pokierowały się szlakiem koloru czerwonego ku najwyższemu wzniesieniu na trasie: Policy (1396 m n.p.m.). Następnie kierując się cały czas tym samy kolorem docieramy do Cyl Hali Śmietanowej i tam odbijamy na szlak żółty, który zostaje wymieniony na szlak niebieski na Mosornym groniu. Po drodze oprócz postojów na pożywienie się i podziwianie pięknych górskich widoków, zatrzymamy się przy Wodospadzie na Mosornym Potoku. Gdy już nacieszymy oczy urokami natury ruszymy dalej szlakiem niebieskim aż do Zawoi (gdzie być może trafimy do domku z piernika na małe co nieco) skąd udamy się prosto do Krakowa.
Wasi przewodnicy:
Daniel: 721-752-730, daniel.hyjek@gmail.com
Karolina: 669-716-195