1. Justi & Asia

Witajcie Włóczykije!

Ciche Skowronki wracają do gry!!! 🙂

Gotowi na nowe przygody? Już po raz czwarty mamy ogromną przyjemność poprowadzić dla Was trasę na zimowym rajdzie Ba(k)chusa.

Nie gwarantujemy, że będzie tak ciepło, jak na zdjęciu, ale zrobimy co w naszej mocy, aby Wasz zapał do wspólnej zabawy nie ostygł. Pokażemy Wam, że mroźna zima tez potrafi być fajna.

Dzień 1

Czas przejścia: 6 h 20 min

Dystans: 19 km

Spotykamy  się wczesnym sobotnim rankiem na krakowskim Dworcu Autobusowym, gdzie wsiądziemy do jakże wygodnego autobusu, który zawiezie nas wprost do Łabowej. Tam właśnie rozpoczniemy naszą wspólna wędrówkę. Cieszycie się, prawda? J

Szlak rozpoczniemy od długiego, ale łagodnego podejścia, po utwardzonym podłożu. Doprowadzi nas ono wprost do gościnnego, i wielokrotnie przez nas odwiedzanego schroniska na Hali Łabowskiej.

Będzie to idealne miejsce aby odpocząć i posilić się (oczywiście pasztetem jubileuszowym o smaku wina xd) przed dalszą drogą. A pozostała część trasy to będzie to, co lubimy najbardziej, czyli wędrówka głównym grzbietem Beskidu Sądeckiego, bez większych przewyższeń. Uwierzcie, że nawet nie zauważycie, kiedy doturlamy się do naszego miejsca docelowego, czyli schroniska na Jaworzynie Krynickiej.

Tam opiekę nad nami przejmie już Bachus, czyli Bóg wina, który będzie towarzyszył nam we wspólnych śpiewach i zabawach.

Dzień 2

Czas przejścia: 3h 04 min

Dystans: 11 km

Drugi dzień wędrówki będzie zdecydowanie mniej wymagający. Rozpoczniemy go  od śniadania (oczywiście kanapeczek z pasztetem jubileuszowym xd) z widokiem na piękny masyw Beskidu Sądeckiego. Gdy już nakarmimy nasze brzuszki ruszymy w drogę, kierując się na Przysłop. Stamtąd żółtym szlakiem zejdziemy do Krynicy Zdrój, skąd wrócimy do Krakowa.

Nie wahaj się dłużej, wybierz trasę Cichych Skowronków, pakuj pasztet i w drogę!

W razie pytań, piszcie śmiało!

Justi: justynaskowron13@gmail.com

Asia: joanna.cichy0401@gmail.com