Zapraszamy na prawdopodobnie najlepszą trasę podczas tegorocznego Rajdu Majowego! Trasę poprowadzi dwóch świetnych „przewodników”: Adrian (Bati) i Mateusz (Mati). Połączenie wschodu z zachodem, Wisłoka z Odrą, Bieszczadów z Sudetami, a przede wszystkim miłości do gór, spontaniczności, zamiłowania do śpiewów przy dźwiękach gitary i zabawy do samego rana. Jeśli chcesz przeżyć świetną przygodę, poznać fajnych ludzi to jest trasa dla Ciebie. Piękne dziewczyny, przystojni faceci, urzekające widoki, genialna atmosfera i niezapomniane chwile! Trasa będzie międzynarodowa (ok. 30 minut będziemy wędrowali przez Czechy, a w dużej części Polsko-Czeską granicą). Przemieszczać będziemy się od początku do końca tylko i wyłącznie na kaczorach z naciskiem na ciągłe obcowanie z przyrodą (w końcu chcemy odpocząć od zatłocznych miast). Udzielamy pisemnej gwarancji na niezapomniane wrażenia – dożywotnio i jeden dzień dłużej!
Dzień 1: 01.05.2013 r.Tak więc wyruszamy z Krakowa o godzinie 9:21 pociągiem InterRegio GALICJA, a dojeżdżamy do miejscowości Trzcińsko o godzinie 17:31. Tam wysiadając rozprostujemy kości ruszając w pierwsze górki: Rudawy Janowickie.
Żółtym szlakiem idziemy na Trzy Korony (525 m), potem czerwonym przez Husyckie Skały, na Sokoliki (Mały i Duży (623 m)) – to rzecz którą warto zobaczyć ponieważ to skalne formy na których trenują m. in. himalaiści (np. Wanda Rutkiewicz czy Jerzy Kukuczka). Szlakiem czerwonym kawałek wracając się schodzimy z Sokolika i żółtym kierujemy się do wsi Karpniki na nocleg w tamtejszej świetlicy. Czas całości to ok. 2,5 h.
Nocujemy we wsi Karpniki w świetlicy.
Dzień 2: 02.05.2013 r.
Tego dnia kierując się na południe czeka nas dłuższy spacer, poprzez który wdrapiemy się na główny grzbiet Karkonoszy. Będą nam przy tym towarzyszyć ciekawe widoki, a z każdym krokiem spoglądając za siebie powoli wyłoni się panorama Kotliny Jeleniogórskiej oraz Rudaw Janowickich, z którymi czas będzie się rozstać.
Żółtym szlakiem ruszamy na: Płonice (507 m), Gruszkowską Górę (535 m), Wilczysko (790 m), dochodzimy do góry Ostra Mała (935 m), skąd mamy fajny widok i ciekawe formy skalne Konie Apokalipsy. Dalej żółtym szlakiem, aż do Przełęczy Okraj (1046 m), mijając po drodze Przełęcz pod Bobrzakiem (743 m), Rudnik (853 m), Przełęcz Kowarską (727 m), Sulice (942 m) i Średniak (950 m). Czas przejścia: 6 h.
Nocujemy w schronisku „Na Przełęczy Okraj”: http://www.przeleczokraj.pl/
Dzień 3: 03.05.2013 r.
Cały dzień podążamy granią. Trasa ciekawa i widokowa. Będzie czas na delektowanie się wspaniałymi widokami Karkonoszy jak i rozciągające się panoramy Kotliny Jeleniogórskiej leżącej u ich stóp. Sprawne oko przy dobrej widoczności ze Śnieżki wypatrzy SkyTower (najwyższy budynek mieszkalny w Polsce – 212 m.), który stoi we Wrocławiu, a odległość w linii prostej to ponad 100 km.
Czerwonym szlakiem ruszamy na Sowią Przełęcz (1164 m) [bądź niebieskim na szczyt Czoło (1275 m) i Kowarskim Grzbietem na Skalny Stół (1285 m), a stamtąd na Sowią Przełęcz (1164 m)]. Teraz czeka nas podejście na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka (1602 m) – który zdobędziemy trasą najmniej popularną wśród turystów. Dalej zejdziemy na Równie pod Śnieżką (1400 m), miniemy Spaloną Strażnicę i udamy się szlakiem niebieskim do Schroniska PTTK Strzecha Akademicka. Czas przejścia około 4 – 4,5 h.
Nocleg w schronisku „Schronisko PTTK Strzecha Akademicka”: http://strzechaakademicka.pl/
4.05.2013 r.
Podążając dalej szlakiem czerwonym wracamy na Spaloną Strażnicę (1430 m), a z niej udając się w dalszym ciągu w kierunku zachodnim przejdziemy przez Słonecznik (1423m),Czarna Przełęcz (1350 m), Wielki Szyszak (1509), Łabski Szczyt (1471). Czarnym szlakiem odbijając na północ zejdziemy do Jagniątkowa i stamtąd żółtym trafiamy na finał do Przesieki. Po drodze ujrzymy widok na Śnieżne Kotły, które są pozostałością po lodowcu, a schodząc zobaczymy za sobą całą panoramę Karkonoszy.
Na finale w Przesiece czeka nas to co tygryski lubią najbardziej… 😀 Wspólna zabawa do samego rana oraz integracja z pozostałymi grupami. Będzie to świetna okazja, aby uczestnicy innych grup zrozumieli swoją pomyłkę przy wyborze trasy 😉
Baza finałowa: http://zielonagospoda.pl/
Dnia następnego udajemy się autokarem do Jeleniej Góry skąd pociągiem dotrzemy do Krakowa (godzina zależna od tego o której wstaniecie i możliwości autokaru).
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH TYCH, DLA KTÓRYCH WYJŚCIE W GÓRY TO PRZYGODA!!!
Kontakt:
Bati: 609 636 835, mail: a.matelowski@gmail.com
Mati: 605 905 178, mail: spurr@wp.pl
TAK BYŁO DWA LATA TEMU
TAK BYŁO ROK TEMU
JAK BĘDZIE W TYM ROKU?… TO ZALEŻY OD WAS!!! 😀
zapisy(trasa pełna)