Trasa nr 1 – Arek

9-11 listopada 2013 (sobota-poniedziałek)

Cześć i czołem,

Nadszedł czas na kolejny Jesienny Rajd Przetrwania, ponownie padło na Beskid Żywiecki (a co pięknie tam przecież jest :D). Tym razem mam dla was jednak prawdziwy rajd przetrwania, wprawdzie nie będziemy polować na dzikiego zwierza czy też budować sobie szałasów (również nad tym ubolewam, ale nadrobimy i to :P), ale trasa którą przygotowałem powinna dać nam nieźle w kość. W związku z tym już na wstępie proszę żeby zapisywały się tylko osoby które czują się na siłach, przeszły już nieco i mają w swoim arsenale czołówki (połowę trasy pokonamy po zmroku). Zastrzegam sobie również możliwość zmiany trasy w razie kiepskich warunków pogodowych/znacznego opóźnienia transportu/innych wypadków losowych.

Dzień 1 ( 9.11 Sobota) [10h]

Panorama Tatr z Rycerzowej

Nie będziemy się katować bardzo wczesną pobudką, gdyż busa mamy dopiero o 5:35, zbióreczka 5:20 na dworcu RDA. Przewieziemy się tak do Bielsko-Białej gdzie czeka nas przesiadka. Około godziny 9.25 pociągiem dotrzemy do Rycerki.

Tutaj to się dopiero zacznie zabawa. Przechodząc do konkretów, będziemy się wspinać na szczyt Rycerzowej Wielkiej szlakiem czerwonym (czas przejścia: 4h). Po drodze miniemy Młada Hora oraz Rycerzową Małą. Następnie wskoczymy na szlak niebieski którym będziemy z oślim uporem szli do Bacówki PTTK Krawców Wielki (czas przejścia: 6h) przechodząc przez m.in. Przełęcz Przysłop, Przełęcz Glinka. Do noclegu dotrzemy w okolicach godziny 21-22 gdzie będą nas wyczekiwać pozostali rajdowicze.

Dzień 2 (10.11 Niedziela) [5h + ew. 3:30h]

Pilsko

Zintegrowani o godzinie 10 razem z grupą Oli i Kamila wyruszymy dalej szlakiem niebieskim w kierunku Trzech Kopców, gdzie jeżeli znajdą się chętni możemy podzielić się na grupy i wybrać na Pilsko (dojście jak i powrót szlakiem niebieskim, dodatkowe 3:30h wędrówki 🙂 ). Niezależnie jednak od tego dalszy szlak wygląda identycznie. Czerwonym do Schroniska na Rysiance, następnie żółtym przez Radykalny Wierch aż do naszego drugiego noclegu w Chacie na Zagroniu (czas przejścia: 5h + ew. 3:30h Pilsko).

Dzień 3 (11.11 Poniedziałek) [4h]

Rajcza
Ponownie o godzinie 10 ruszymy w drogę. Wrócimy się nieco szlakiem żółtym do Radykalnych Wierchów, zejdziemy na szlak czarny, a następnie zrobimy krótką przebieżkę szlakiem zielonym. Łączy się on z niebieskim który doprowadzi nas do Rajczy (czas przejścia: 4h). Pewne źródła donoszą iż w tym jakże pięknym mieście serwują wyśmienitą pizze, nie omieszkamy się o tym przekonać ! 🙂 Również tu dobiega końca nasz III Jesienny Rajd Przetrwania. Powrót do Krakowa jest analogiczny do przyjazdu. Pociągiem do Bielsko-Białej, a następnie busem do Krakowa.

 

Jak zawsze polecam poradnik Bruce’a co warto zabrać w góry.

Na trasie nie mamy żadnego sklepu, jedynie schroniska, więc lepiej pomyśleć o zabraniu większej ilości prowiantu 🙂

Kontakt : arekb.pttkuek@gmail.com
Telefon: 533-259-821