W tym roku „szósteczka” z uwagi na znikomą liczbę wiat typu skandynawskiego w Bieszczadach wędrować będzie z namiotami (przypomnijmy sobie jak to było rok temu). Trasa została podzielona niejako na dwie części: przed Majówką będziemy spacerować po mniej znanej części Bieszczad, natomiast podczas długiego weekendu majowego wędrować będziemy przez większość połonin i najznakomitszych szczytów. Ze względu na wydłużony wariant oraz nieco większy poziom trudności (8h dziennie z nieco cięższym plecakiem) polecamy ją przede wszystkim żądnym przygód, zahartowanym w górach Bieszczadzkim Aniołom.
28.04
Wyruszamy parę dni przed innymi grupami, zbiórka o 6:10 przy kasach Dworca Autobusowego w Krakowie. Do Leska powinniśmy przyjechać koło 12:00 i stamtąd pójdziemy zielonym w stronę Jeziora Solińskiego, a następnie ścieżkami przyrodniczymi przez Solinę i Jawor. Rozbijemy namioty przy Zatoce Teleśnickiej. Szacowany czas przejścia 7-8h, około 20 km.
29.04
Następnego dnia wyjdziemy z Teleśnicy Oszwarowej niebieskim szlakiem, który poprowadzi nas równolegle do zalewu, a potem przez Polanę, Wańka Dział na Otryt Wyżny (896 mnpm), do Chaty Socjologa przy której rozbijemy namioty i rozpalimy ognisko.
30.04
Odbywać się będzie wtedy Obóz Budowlany i poproszono nas o pomoc przy Chacie, pomożemy?
Kontynuując wędrówkę niebieskim zejdziemy do Dwernika i zdobędziemy Magurę Stuposiańską (1016 m n.p.m.) i zejdziemy z niej do Bereżek lub Widełek.
01.05
Rozpoczniemy Majówkę wkraczając do Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Pokonamy najpierw Bukowe Berdo (Połoninę Dźwiniacką), zdobędziemy Krzemień (1355 m n.p.m.) i odbędziemy podróż „tam i spowrotem” na Halicz (1333 m n.p.m.) skąd przy dobrej pogodzie rozpościerają się widoki na resztę Połoniny Bukowskiej. Następnie zdobędziemy najwyższy szczyt polskich Bieszczad – Tarnicę (1346 m n.p.m.).
Powinniśmy mniej więcej na tym odcinku spotkać grupę Filipa, więc jeśli ktoś z dowolnych przyczyn nie może zabrać się z nami wcześniej to tego dnia będzie mógł (mogła? zapraszamy również dziewczyny!) wyruszyć z nimi z Krakowa i tu dołączyć do naszej trasy.
Na nocleg do Ustrzyk Górnych zejdziemy Szerokim Wierchem.
02.05
W piątek przejdziemy niebieskim szlakiem na Kremenaros (1221 m n.p.m., punkt spotkania granic Polski, Słowacji oraz Ukrainy). Następnie pokonamy Wielką i Małą Rawkę (1307 i 1268 m. n.p.m.). Zejdziemy potem zielonym do Przełęczy Wyźniańskiej i wdrapiemy się na Połoninę Caryńską by zejść czerwonym na noc do Brzegów Górnych.
03.05
W sobotę zawędrujemy Połoniną Wetlińską na Smerek (1222 m n.p.m.), a stamtąd pospieszymy już do Wetliny na finał rajdu gdzie spotkają się wszystkie grupy by wspólnie rywalizować i świetnie się bawić.
Przy pakowaniu oprócz poradnika warto wziąć pod uwagę miejsce na (część) namiotu i dodatkowy ciężar (czyli + ok. 2 kg), możliwe, że nie we wszystkich noclegach będzie dostęp do wody.
Uwaga: liczba miejsc ograniczona ilością namiotów, prosimy uczestników o zgłaszanie w razie możliwości własnych (większe też, podzieli się je na osoby w nich śpiące).
Prosimy o rozważne ocenienie swoich możliwości do zamiarów, także tych wątrobowych, 3 razy będziemy pokonywać podejścia ~ 1000m.
Masz jeszcze jakieś pytania? Pisz śmiało na tsm (małpa) tomszom.com lub legenclukasz (małpa) gmail.com .
Zapraszamy i do zobaczenia na szlaku!
Bruce & Oczko
<-- Trasa nr 5: Ania & Daniel | Trasa nr 6: Bruce & Oczko |Trasa nr 7: Ania -->