49 Rajd Majowy

 Serdecznie zapraszamy!

W dniach 1-5 maja 2013 Koło PTTK nr 7 UEK po raz 49 organizuje Rajd Uniwersytetu Ekonomicznego – wielką majówkę w górach!

Najwyższy szczyt Karkonoszy -Śnieżka 1602 m n.p.m.

W tym roku naszym głównym celem są Karkonosze, choć niektóre grupy odwiedzą także inne pasma Sudetów. 
7 tras, w tym jedna rowerowa, przemierzy go wzdłuż i wszerz pokazując piękno nie tylko przyrody,
ale również miast tego rejonu Polski.

 Rajd to także doskonała okazja do poznania sporej części braci studenckiej nie tylko naszej Alma Mater, ale również innych uczelni i to nie tylko tych krakowskich.

Nasza baza

Wszystkie trasy zmierzają do Domu Wczasowego Zielona Gospoda w Przesiece, czyli miejsca, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie, tzw. „Wielki Finał” (wspólna zabawa przy muzyce, śpiewanie przy ognisku, konkursy z nagrodami).

Nie czekajcie – wyruszcie z nami na górski szlak!

Rekomendacje zarządu:
Zarząd opierając się na wcześniejszych doświadczeniach z pracą z przewodnikami jak również odczuciami osób wędrujących z danymi przewodnikami na poprzednich rajdach stworzył subiektywną skalę ocen każdej z tras.Naszym celem jest podpowiedzenie uczestnikom rajdu (zwłaszcza nowym) czego mogą się spodziewać na danej trasie.
Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Wam dokonywać wyboru trasy.
[spoiler title=”Skala ocen” open=”0″ style=”1″]
Trudność : (próba odzwierciedlania liczby przebytych kilometrów , czasu przejść , podejść z uwzględnieniem możliwych obiektów wspomagających wędrówkę np. bufety , sklepy )
b. łatwa
 łatwa
 średnia
 trudna
 b. trudna

Procentowość: (możliwośc pojawienia się produktów alkohowych w różnej formie)
 b. mało
 mało
 średnio 
 dużo
 b. dużo

Noclegi : (ogólne uśrednione warunki noclegów ,im mniej domków tym wygodniejsze warunki.Wpływ ma dostępność ciepłej wody , miejsce noclegu (łóżko , ziemia , podłoga ) , gdzie nocleg(hotel , schronisko , szkoła , wiata, namiot) . 
 wcale PTTKowe – Sheraton
 mało PTTKowe
 średnio PTTK
 PTTKowe
  b. PTTKowe

Atrakcyjność:(co poza górami będzie na trasie, wpływ mają ulokowanie przeróżnych obiektów , skałki, zamki , wodospady i inne atrakcje)
 same góry
 mało urozmaicona
 średnio
 urozmaicona
 b. urozmaicona

[/spoiler]
Lista i ceny poszczególnych tras ,studencki (w nawiasie normalny) 

Trasa nr 1: Bartek (rowerowo-namiotowa) (zamknięta) 145 zł (205 zł) Trasa w warunkach typowo turystycznych, rajdowych. Noclegi na wysokim rajdowym poziomie: wymagają od uczestników nakładu pracy i znoszenia pewnego rodzaju niewygody, ale za to uczestnicy nagradzani są niesamowitym wspomnieniami, które zostają na całe lata. Trasa urozmaicona, a imprezowość grupy stoi na przyzwoitym poziomie ograniczonym charakterem wędrówki.W tej grupie z pewnością też nie będzie lekko. Swoje trzeba wykręcić, aczkolwiek osoby bez dużego doświadczenia z pewnością sobie poradzą. Polecamy zwłaszcza amatorom 2 kółek! PTTKowo i wesoło!

 Trudność :   Procentowość:     Noclegi   Atrakcyjność:  

Trasa nr 2: Fifi & Kamil 170 zł (230 zł) [zamknięta] Przewodnicy zadbali by warunki odpowiadały większości śmiertelników. Co dzień dach i ciepła woda powodują, że nawet wymagające niewiasty zdecydują się na tę trasę. Jak na rajd są to przyzwoite warunki gdyż część noclegów jest na glebie. Imprezowość grupy jest bez zarzutu, ale też bez przesady. Atrakcje czekające na trasie zadowolą tak amatorów gór, przyrody jak i architektury.Trudność trasy spada wraz z długością trwania rajdu co wydaje się przemyślanym planem. Trasa godna polecenia!
 Trudność :   Procentowość:     Noclegi:    Atrakcyjność:  

Trasa nr 3: Ola & Marcysia 175 zł (235 zł) [zamknięta] Trasa dla spragnionych piękna gór i kobiet… Dwie przewodniczki o dość romantycznym podejściu do wędrówki co przejawia się w atrakcyjnym (pod względem klimatu) noclegu i urozmaiconej przyrodniczo i architektonicznie trasie. Trasa jednostajna pod względem trudności, która jest na dość niskim poziomie. Z pewnością początkujący swą przygodę z górami dadzą tu radę! Imprezowość grupy nie powali nikogo na ziemię, ale nudno nie będzie. Gitara i śpiewy się znajdą więc będzie wesoło! Warunki noclegowe choć atrakcyjne dla oka to jak na warunki rajdowe jedne ze słabszych. Dużo łóżek, woda (i to pewnie ciepła)… Pamiętajcie, że to jednak odwrócona skala PTTKu! Wbijajcie!
 Trudność :   Procentowość:     Noclegi:    Atrakcyjność:  

Trasa nr 4: Bati & Mati 190 zł (250 zł) [zamknięta] Już pierwsze zdanie z opisu grupy nie zostawia wątpliwości. Na tej trasie nudno nie będzie. Imprezowość imprezowość i imprezowość tak scharakteryzować tę trasę to i tak za mało. Trudność tej trasy nie będzie więc tkwiła w jej długości i technicznej trudności. Atrakcji nie zabraknie tak wieczorami jak i tych górsko-przyrodniczych w takcie dnia. Noclegi jak na warunki rajdu słabe, choć podnosi je fakt świetlicy pierwszego dnia! Dużo ciepłej wody, łóżek, pewnie jakiś bufet w schronisku… Za to jakość śpiewu i dźwięku gitary nadrabia wszelkie zaległości. Trasa dla wytrwałych i lubiących dobrze pograć i pośpiewać. Polecamy!
 Trudność :   Procentowość:    Noclegi:    Atrakcyjność:  

Trasa nr 5: Ania & Daniel  170 zł (230 zł)  [zamknięta]Trudność tej trasy jest przyzwoita. Nie będzie tylko lekko, ale też nie bardzo trudno, lekka zmienność nie znudzi nikogo. Atrakcje przyrodnicze i architektoniczne oraz przygotowanie przewodników pozwoli Wam zapoznać się z pięknem gór. Dbałość organizatorów trasy o trudniejsze warunki turystyczne pozwala sądzić, że spanie na glebie będziecie wspominać po latach za to niewiasty nie będą odstraszane brakiem bieżącej wody. Dla mało obytych w górskich trudniejszych warunkach może być to ciekawe doświadczenie. Potencjalna wysoka imprezowość przewodników będzie tonowana wysokim poziomem dyscypliny dlatego uczestnicy nie mają się o co martwić. Będzie się działo wieczorami, a rano będzie się dobrze szło.
 Trudność :   Procentowość:  Noclegi:    Atrakcyjność:  

Trasa nr 6: Byq feat. Bruce  165 zł (225 zł) [zamknięta] Śmiało można powiedzieć, że to najtrudniejsza piesza trasa. Do umiarkowanie wysokiej trudności trasy dochodzą świetne rajdowe warunki noclegowe: wiaty i otwarte domki zapamiętacie na całe życie! (Choć niedosyt pozostanie po pierwszym luksusowym noclegu w pensjonacie) Nie będzie więc łatwo za to będzie bardzo klimatycznie, a że im trudniej tym ciekawiej i weselej to i wieczorna integracja będzie stać na wysokim poziomie. Naturalna klimatyzacja zapewni jednak szybki powrót „do siebie”. Ogniska i śpiewy (np. słowików) stworzą dodatkową klimatyczną otoczkę. Do historyczne i przyrodniczych atrakcji dochodzą wieże widokowe i zupełnie inne niż na innych trasach pasma górskie. Trasa z pewnością rekomendowana przez PTTK!

 Trudność :  Procentowość:     Noclegi:    Atrakcyjność:  

Trasa nr 7: Ania Targosz  195 zł (225 zł)  [zamknięta]Dinozaury – bo tak zwiemy osoby, które skończyły już studencką przygodę – to to co z pewnością zobaczycie na tej trasie. Przewodniczka zadbała by warunki były dostosowane do wymagających od życia pracujących absolwentów i są zapewne najmniej rajdowe. Za to wyjątkowi ludzie zapewnią dobrą zabawę wieczorami. Imprezowość grupy stoi na wysokim poziomie, a doświadczenie pozwoli na zabawę do późna i dużo radości każdego dnia. Trasa dla lubiących góry i liczne górsko-przyrodnicze atrakcje. Trudność trasy umiarkowana +. Polecamy nie tylko dinozaurom!
 Trudność :   Procentowość:    Noclegi:    Atrakcyjność:  

Trasa nr 8: Ania Mitkowska  175 zł (235 zł) [zamknięta]

Wypełnienie powyższego formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

 

Możliwość komentowania została wyłączona.